کد خبر: 596/ ١٠:١٢ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 596
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
ثبت رکورد جدید تولید در مس منطقه کرمان:
فرآوری 7 میلیون تن سولفور در تغلیظ میدوک
 
رضا ابراهیمی مدیر تغلیظ میدوک اعلام کرد: با فرآوری هفت میلیون تن سولفور در کارخانه تغلیظ میدوک، رکورد تازه‌ای در فرآوری این محصول از ابتدای راه‌اندازی کارخانه تغلیظ تا کنون به دست آمد.

رضا ابراهیمی مدیر تغلیظ میدوک اعلام کرد: با فرآوری هفت میلیون تن سولفور در کارخانه تغلیظ میدوک، رکورد تازه‌ای در فرآوری این محصول از ابتدای راه‌اندازی کارخانه تغلیظ تا کنون به دست آمد.

به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان، ابراهیمی گفت: با همت کارکنان مجموعه تغلیظ و معدن میدوک، تا روز 24 اسفند ماه تناژ سولفور فرآوری شده تغلیظ به هفت میلیون تن رسید که رکورد تازه‌ای در تولید این محصول از ابتدای راه اندازی به شمار می‌رود.
مدیر تغلیظ میدوک گفت: پیش بینی می‌شود تولید این محصول تا پایان سال به هفت میلیون و 130 تن سولفور برسد که در قیاس با تولید 6 میلیون و 558 هزار تنی سال گذشته، جهش چشمگیری را نشان می‌دهد.
ابراهیمی افزود: این رکورد در حالی به دست آمده که نرخ مصرف انرژی و مواد اولیه این کارخانه نیز در سال جاری به طرز چشمگیری کاهش یافته و بهره‌وری تولید  در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به طور کامل شکل گرفته است.

مدیر تغلیظ میدوک با اشاره با میانگین مصرف برق 24،38 کیلو وات بر تن سولفور در کارخانه تغلیظ طی پنج سال گذشته، نزخ مصرف برق امسال را 21،08 کیلووات بر تن اعلام کرد و گفت:‌ امسال در ازای تولید 7 میلیون تن سولفور، 18 هزار و 600 تن مگاوات کاهش مصرف برق داشته‌ایم.
ابراهیمی همچنین از کاهش مصرف گلوله‌های فولادی که اصلی‌ترین ماده هزینه‌بر تغلیظ است، یاد کرد و گفت: نرخ مصرف گلوله فولادی طی پنج سال گذشته 1058 گرم بر هر تن سولفور بوده که امسال این رقم به 748 گرم بر تن رسیده که نشانگر 29 درصد کاهش مصرف گلوله است. وی افزود: با کاهش 2200 تنی گلوله، حدود 5 میلیارد و 700 میلیون تومان کاهش هزینه داشته‌ایم.

روابط عمومی مس منطقه کرمان،  دستیابی به این رکورد را به مدیران و کارکنان مجموعه میدوک تبریک می‌گوید.

منبع:روابط عمومي مس منطقه كرمان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط