کد خبر: 521/ ٠٧:٥٣ - جمعه ٢٧ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 521
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اکتشافات مس در چهار نقطه کشور آغاز شده است
 
برنامه‌ریزی برای یافتن ذخایر جدید مس در جنوب استان کرمان، سمنان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی در دستور کار شرکت ملی صنایع مس ایران قرار گرفته است.

برنامه‌ریزی برای یافتن ذخایر جدید مس در جنوب استان کرمان، سمنان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی در دستور کار شرکت ملی صنایع مس ایران قرار گرفته است.

به گزارش مس پرس به نقل از ایمیدرو، شرکت مس برای پویایی معادن خود و کشف اندیس‌های جدید و معادن دیگر در نواحی مختلف در فعالیت مداوم است و در این راستا مطالعات پی‌جویی در استان‌های آذربایجان شرقی و کرمان در مساحتی بیش از 9هزار کیلومترمربع در دست انجام است.
بر اساس این گزارش، همچنین برنامه‌ریزی برای انجام مطالعات پی‌جویی ناحیه‌ای در منطقه جنوب استان کرمان، سمنان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی در محدوده تقریبی 12هزار کیلومترمربع در دستور کار اکتشاف قرار دارد. علاوه بر این،‌ برنامه‌ریزی برای انجام مطالعات پایه‌ای ژئوفیزیک هوابرد در محدوده‌ای به وسعت 17هزار کیلومترمربع در استان کرمان در حال انجام است.

افزایش 34درصدی تولید مس محتوا و 36درصدی کنسانتره مس
مقایسه تولید نیمه اول سال 95 با نیمه اول سال 92 نشان از رشد تولید کنسانتره مس به میزان 36.5 درصد، کاتد حدود 3.8 درصد و مس محتوای معدنی به‌عنوان شاخص تولید شرکت به میزان 34.2 درصد دارد.
بر اساس این گزارش، تولید کنسانتره مس در نیمه نخست سال 92 برابر با 389 تن بود و در نیمه نخست سال 1395 به 531 هزار تن افزایش یافته است. همچنین، طی این مدت، مس محتوای معدنی از 105هزار تن به 141هزار تن و کاتد از 92هزار تن به 95.5هزار تن افزایش یافته است.
این گزارش می‌افزاید: عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران حاکی است که در 11 ماه منتهی به پایان بهمن 95 میزان تولید کنسانتره مس 986هزار تن، مس محتوای معدنی 259هزار تن و کاتد 173هزار تن بود که نسبت به هدف برنامه پیش‌بینی‌شده در کاتد 98درصد برنامه محقق شده و در کنسانتره مس و مس محتوای معدنی به ترتیب 3 و 7 درصد بالاتر از هدف برنامه پوشش داده شده است.
بر این اساس، تا پایان سال 1395 بیش از 280هزار تن مس محتوای معدنی تولید خواهد شد که این میزان 5.6 درصد بالاتر از برنامه تولید شرکت ملی صنایع مس است. همچنین، بر پایه برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برنامه تولید سال 1396 شرکت ملی صنایع مس ایران به بیش از 284هزار تن مس محتوای معدنی خواهد رسید.

دعوت شرکت مس از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تجهیز چهار معدن
شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین 18 پروژه توسعه‌ای در دست اجرا دارد که سرمایه‌گذاری کل این طرح‌ها درمجموع حدود 14هزار میلیارد تومان است که به‌تدریج تا سال 1399 تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد. از آن‌جا که شرکت ملی صنایع مس ایران در برنامه توسعه خود، چهار معدن جدید را از سال‌های قبل در حال آماده‌سازی و شکل‌دهی دارد و اکثر تجهیزات و دستگاه‌های مربوط به کارخانه‌های تغلیظ برای تولید کنسانتره از این معادن را نیز خریداری کرده، برای مشارکت در این طرح‌های عظیم، از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی دعوت کرده است.

منبع:مس پرس

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
کاربر مهمان
1395/12/27 10:15
1
0
با عرض سلام وادب خدمت کلیه تلاش گران عرصه صنعت این مسائلی که مطرح شده است ستودنی است ولی متاسفانه با وجود نیاز کشور به این منابع که منجر به کار افرینی خواهد شد امورات در این بخش از حرکت لاک پشت کند تر است باید صنایع ومعادن تاکید کند امورات معادن سریع تر وخارج از نوبت رسیدگی و مجوز های لازم اکتشاف کنندگان صادر شود که سرمایه گذار عطایش را به لقایش نه بخشد ممنون8rpk
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط