کد خبر: 385/ ١٥:٢٢ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 385
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
برای اولین بار در کشور انجام شد؛
ساخت کوپلینگ بلاورهاي نیروگاه حرارتی مجتمع مس سرچشمه در داخل کشور
 
با تلاش پرسنل واحد مکانیک نیروگاه حرارتی مجتمع مس سرچشمه کوپلینگ بلاورهاي این نیروگاه برای اولین بار در کشور در این مجتمع ساخته شد.

با تلاش پرسنل واحد مکانیک نیروگاه حرارتی مجتمع مس سرچشمه کوپلینگ بلاورهاي این نیروگاه برای اولین بار در کشور در این مجتمع ساخته شد.  
به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان، محمد گرکاني ، کارشناس ارشد کنترل و بهینه سازی فرایند نيروگاه حرارتي  مس سرچشمه با بیان این خبر گفت: در سه ماهه اخر سال ۹۵ بلاور شماره چهار به علت بالارفتن ارتعاشات خروجی گیربکس از خط خارج و جهت بررسی و رفع عیب در اختیار واحد تعمیرات مکانیک نیروگاه قرار گرفت.
محمد گرکانی نژاد ادامه داد: کوپلینگ هاي بلاور يدليل فرسوده  و مستهلک شدن بايد تعویض ، اما به دلیل زمانبر بودن درخواست خرید خارجی ،  وپرداخت هزينه گزاف جهت تهيه مورد ذکر شده  تصمیم به ساخت کوپلینگ در داخل کشور گرفتیم.
وی بیان کرد: پس از مشاوره با چندین شرکت سازنده ،  ساخت قطعه مربوطه  توسط شرکت مورد نظر متعهد شد که کوپلينگ ساخته شده هم ازنظر ساخت و هم متريال چيزي کمتر از قطعه خارجي را نداشته باشد پس از بررسي موارد بيان شده کوپلينگ ساخته شده ، بر روی دستگاه بلاور چهار در نیروگاه حرارتی مونتاژ  گردید.
محمد گرکانی نژاد اظهار داشت: پس از مونتاژ کوپلينگ ساخته شده از زمان راه اندازی بلاور تا کنون، وضعیت دستگاه  و ارتعاشات خروجي گيربگس وسايرموارد  نرمال بوده است وتا کنون مورد خاصي مشاهده نگرديده است .
وی عنوان کرد: جهت انجام این پروژه، حدود ۱۰۸۰ نفر ساعت زمان صرف شده است.
کارشناس ارشد کنترل و بهینه سازی فرایند نيروگاه حرارتي مس سرچشمه خاطرنشان کرد: این اقدام ، علاوه بر رفع مشکل بلاور شماره چهار ، موجب شد تا بتوانیم در آینده کالای مذکور را از داخل کشور تهیه و گامی در راستای حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی برداریم.
وی در پایان از واحد تعمیرات مکانیک وپرسنل نيروگاه حرارتي و سيدضياحسيني ورئيس نيروگاه ، پورملاجمال و امورمعاونت برق  فرخ مرتضوي و انبارها و  سفارشات و شرکت خدمات بازرگانی تشکر و قدردانی کرد.

منبع:روابط عمومي مس منطقه كرمان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط