کد خبر: 139/ ١١:٥١ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 139
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
خارجي
تولید مس در کشور پرو به طور جهشی افزایش خواهد یافت
 
با تنزل رتبه ای که اس اند پی در هفته جاری، به خاطر قیمتهای پایین تر مس و رأی کارگران در معدن زلدیوار برای اعتصابی دیگر در بخش شیلیایی معدن، به وامهای دولتی شیلی برای نخستین بار از دهه 1990 به بعد داد بخش معدنکاری مس این کشور هفته ای سخت را پشت سر گذاشت.

خبری دیگر نشان می دهد که شیلی ممکن است در رابطه با مس نگرانیهایی بیشتر داشته باشد، چرا که یکی از رقبای این کشور به سرعت در زمینه تولید این فلز در حال پیشرفت است و احتمال دارد جایگاه نخست تولید مس شیلی در جهان را به چالش بکشد. این رقیب کشور پروست که مقامات آن در هفته جاری گفتند آنها پیش بینی می کنند تولید مس این کشور طی چند سال آینده رشدی جهشی خواهد داشت. ارقام پروژه ها از سوی مرکز رقابت و توسعه دانشگاه سان مارتین پوره س پرو و انجمن مهندسان معدنکاری پرو منتشر شد. این گروهها برآورد می کنند که مجموعه ای کامل از 18 پروژه جدید مس قرار است در سراسر این کشور تولید خود را تا 2021 آغاز کنند. این پروژه ها به تفکیک عبارتند از :

2018-پوکاقاقا و ماجیسترال(متعلق به شرکت مینه را میلپو)، و توسعه معدن توکوئه پالا(متعلق به شرکت ساوترن کاپر)

2019- کوئه لاوِکو(متعلق به آنگلو امریکن)، هوئانوکو(متعلق به ولکان)، و توسعه توروموچو(متعلق به چینالکو)

2020-کالاتوس و کوتابامباس

2021-کوئه چوآ، گاله نو، ریو بلانکو، لا گرانخا، لُس چانکاس، زافرانال و میچیکوئیلای

نویسندگان مطالعه یاد شده بر مبنای این پروژه ها جهشی بزرگ را در تولید مس کلی پرو پیش بینی می کنند. آنها انتظار دارند تولید این کشور تا 2021 به 4.8 میلیون تن مس در سال—بیش از دوبرابر تولید 2.3 میلیون تنی پرو در سال گذشته—برسد. رشدی چنین پرو را در شمار سریع الرشد ترین کشور معدنکار مس جهان به شمار خواهد آورد، که تولید آن همین حالا نیز 77 درصد رشد را از 2012 به بعد نشان می دهد. در حقیقت، رشد پیش بینی شده در بالا ممکن است به پرو اجازه بدهد که جایگاه جهانی نخست تولید مس شیلی را به چالش بکشد. هدف تولید 4.8 میلیون تنی پرو در سال خیلی پایین تر از رقم تولید 5.5 میلیون تنی شیلی در 2016 نیست—که خود 5 درصد از سطح تولید 2015 این کشور کمتر بود. علت کند شدن رشد تولید شیلی درگیری این کشور با افزایش هزینه ها و مشکلات کارگری در صنعت مس است.

منبع : mining.com

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط