کد خبر: 356/ ١٠:١٠ - يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 356
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی سه روزه داستان نویسی مطرح شد:
داستان نویسان از ظرفیتهای مس سرچشمه استفاده کنند
 
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی داستان نویسی با اشاره به ظرفیتهای موجود در مجتمع مس سرچشمه، گفت: داستان نویسان می توانند از این ظرفیت استفاده کرده و آنها را به مخاطبان خود معرفی کنند.

مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی سه روزه داستان نویسی با حضور جمعی از داستان نویسان استان کرمان در فرهنگسرای مس سرچشمه برگزار شد

مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان در مراسم اختتامیه  کارگاه آموزشی داستان نویسی  با اشاره به ظرفیتهای موجود در مجتمع مس سرچشمه، گفت: داستان نویسان می توانند از این ظرفیت استفاده کرده و آنها را به مخاطبان خود معرفی کنند.
به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان،  سید علی میرافضلی افزود: منطقه سرچشمه پیشینه چندین ساله دارد و مجتمع مس سرچشمه چهل سال است که راه اندازی شده اما منطقه سرچشمه تاریخ دیرینه ای دارد.
وی افزود: 15 هزار نفر در کارخانجات مس سرچشمه مشغول به کار هستند و این افراد نماینده فرهنگهای مختلف استان کرمان و خارج از استان هستند.
وی با اشاره به ظرفیتهای موجود در مجتمع مس سرچشمه، افزود: داستان نویسان می توانند از این ظرفیت استفاده کرده و آنها را به مخاطبان خود معرفی کنند.
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان بیان کرد: با تجربه 30 ساله ای که در این مجموعه دارم مجتمع مس سرچشمه جذابیتهای داستانی خود را دارد و می توان آن را به نگارش درآورد و ما آمادگی داریم این اتفاق بیفتد و امکانش را فراهم می کنیم.
میرافضلی اضافه کرد: داستان نویسان زیادی از این مجموعه بازدید کردند و برای آنها جدابیت داشته است.
وی با ابراز خرسندی از نگارش روایتهای موجود در مس به متن ادبی، خاطرنشان کرد: شاید عظمت صنعتی و این مجموعه در کشور بی نظیر باشد چرا که محیط خاصی است.
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان ابراز داشت: ادبیات کارگری ممکن است جذابیت های دهه 40 و 50 را نداشته باشد اما افراد نیز از نسل جدید هستند و شرایط فرهنگی  زیستی خاصی دارند.
میرافضلی با بیان اینکه این موضوع جنبه تبلیغاتی ندارد، افزود: این موضوع به نفع داستان است و هم داستان متنفع می شود و هم مجموعه مس، لذا شاید دوستان نگاهی به مجموعه داشته باشند که ما غافل بودیم.

همچنين رییس هیات مدیره انجمن داستان استان کرمان با اشاره به برگزاری این کارگاه سه روزه  گفت: 18 نفر از سراسر استان به اضافه داستان نویسان رفسنجان و سرچشمه که جمعا 30 نفر بودند در این کارگاه شرکت کردند.
 مهدی محبی کرمانی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی داستان نویسی در فرهنگسرای مس سرچشمه، اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که در مجموع وظایف انجمن داستان است آموزش داستان نویسی به جوانان پرانگیزه و پراستعداد و با خلاقیت می باشد.
وی افزود: این ظرفیت باید بر اساس تکنیک داستان نویسی مورد آموزش قرار گیرد و بر این اساس هماهنگی هایی با روابط عمومی مس منطقه کرمان شد و مس منطقه کرمان که همیشه حامی فرهنگ و هنر استان هستند از این جریان استقبال و کارگاه سه روزه ای در سرچشمه داشتیم و داستان نویسان در آن شرکت کردند.
وی با بیان اینکه دوره بعد این کارگاه به میزبانی گل گهر برگزار می شود، ادامه داد: تلاش این بود که دوستان جوانتر را به کلاسها دعوت کنیم که آموزشهای کمتری دیده بودند.
رییس هیات مدیره انجمن داستان استان کرمان با بیان این مطلب که در استان ظرفیت قوی و ناشناخته داستان داریم، تصریح کرد: این ظرفیت و توان اگر به بالفغل تبدیل شود صدای داستان استان بلندتر از آن خواهد بود که اکنون است.
محبی کرمانی با قدردانی از مس منطقه کرمان بخاطر میزبانی از این کارگاه سه روزه، خاطرنشان کرد: صنعتی به اندازه مس که اینگونه احساس مسئولیت اجتماعی را داشته باشد ندیده بودم. مدیریت این شرکت مسئولانه به مسئولیت اجتماعی اعتقاد دارد و  روابط عمومی مس منطقه کرمان غنیمتی برای فرهنگ و هنر استان است.

منبع:روابط عمومي مس منطقه كرمان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط