کد خبر: 532/ ١٤:٥٢ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 532
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
بعد از سی سال انجام شد،
تعویض و رسوب زدايي بيش از 3 کیلومتر از لوله های الکترولیت پالایشگاه مس سرچشمه+تصوير
 
مدیرامور پالایشگاه و ریخته گری ها مجتمع مس سرچشمه با اشاره به تغییر تکنولوژی در این پالایشگاه و انجام عملیات اورهال، گفت: در این راستا تاکنون بیش از 3 کیلومتر از لوله های الکترولیت پالایشگاه مس سرچشمه تعویض و رسوب زداي شده است.

مدیرامور پالایشگاه و ریخته گری ها مجتمع مس سرچشمه با اشاره به تغییر تکنولوژی در این پالایشگاه و انجام عملیات اورهال، گفت: در این راستا تاکنون بیش از 3 کیلومتر از لوله های الکترولیت پالایشگاه مس سرچشمه تعویض و رسوب زداي شده است.
به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان، امین اسماعیل زاده اظهار داشت: پالایشگاه مس سرچشمه از سال 63 با تکنولوژی ورق اولیه که تکنولوژی روز دنیا در آن زمان بوده، شروع بکار کرده است و اکنون پس از گذشت بیش از 30 سال، همگام با ساير پالايشگاههاي دنيا در حال تغيير تكنولوژي از ورق اوليه ( استارتينگ شيت ) به كاتد دائمي استينلس استيل هستيم .
وی با بیان اینکه پالایشگاه مس سرچشمه جزو معدود پالایشگاههای دنیا است که این تغییر تکنولوژی را اعمال نکرده بود، افزود: در این راستا در اواخر سال 93 تصمیم بر این شد که تغيير تكنولوژي انجام شود . بررسي هاي اوليه انجام و تجهيزات مورد نيازاعم از تجهيزات جديد و تجهيزاتي كه ميبايست نوسازي و بازسازي شوند مشخص شد .  
وي خريداري و نصب ماشين كاتد كني يا CSM  ، بازسازي و نوسازي سيستم گردش الكتروليت ، اصلاح ماشينهاي آماده سازي آند APM  و شستشوي قراضه ASWM  ، بازسازي و نوسازي جرثقيل هاي سقفي پالايشگاه ، بازسازي و نوسازي ترانس و ركتي فايرها ، تغيير طرح نشيمنگاه آند و كاتد و تغيير طرح خط كش سلولهاي پالايشگاه ،  تعميرات اساسي سلولهاي الكتروليز پالايشگاه ،  تعميرات اساسي و رسوب زدايي بويلرها ، تعويض تمامي ديوارها و سقف پالايشگاه ، بازسازي و نوسازي واحد توليد آب مقطر ، بازسازي و نوسازي واحد استحصال لجن آندي ، اصلاح سي هزار عدد بلانك SS و دهها كار بزرگ و كوچك دیگر را از اقداماتی برشمرد که در راستاي تغيير تكنولوژي توليد انجام شده و در یا در حال انجام می باشد.
 اسماعيل زاده خاطر نشان کرد : از بدو راه اندازی  پالايشگاه مس سرچشمه تا پایان سال 95 در مجموع 4 میلیون و 66 هزار تن  مس كاتد در  این پالایشگاه تولید شده است .
مدیر امور پالایشگاه و ریخته گری ها مجتمع مس سرچشمه تصریح کرد: با توجه به اینکه در طول سالهاي گذشته در  پالایشگاه اورهال معنی نداشته  برهه زمانی فعلی که تغییر تکنولوژی ذوب نیز در حال انجام است، بهترین زمان برای ما بود که تعمیرات اساسی را نیز انجام دهیم.
وی توضیح داد: در مجموع در پالایشگاه مس سرچشمه 6 هزار مترمکعب الکترولیت در حال گردش دائم است که در لوله ها رسوب گذاشته بودند و بخش زیادی از لوله ها دچار گرفتگی شده بود لذا با انجام عملیات اورهال در این برهه، در این راستا تاکنون بیش از 3 کیلومتر از لوله های الکترولیت پالایشگاه مس سرچشمه تعویض و رسوب زدايي شده است.
اسماعیل زاده عنوان کرد: نوسازی کاملی در پالایشگاه مس سرچشمه انجام شده و این پالایشگاه برای تولید پایدار و طولانی مدت که برای سالیان طولانی ادامه پیدا کند، آماده شده است و با توجه به تغییر تکنولوژی که در ذوب سرچشمه  صورت گرفته و حجم آندی که تولید می شود توانایی این را داریم که در سال 240 هزار تن کاتد را تولید کنیم.
مدیرامور پالایشگاه و ریخته گری ها مجتمع مس سرچشمه بهره وری انرژی و نیروی انسانی را از اهداف تغییر تکنولوژی در پالایشگاه مس سرچشمه دانست و افزود: مصرف انرژی الکتریکی بواسطه افزایش راندمان کاهش خواهد یافت.
اسماعیل زاده با تشکر و قدردانی از تمامی پرسنل امور پالايشگاه و ريخته گريها ، خاطرنشان کرد: کار تعمييرات اساسي  در حین تولید پالایشگاه  و توسط تمامي پرسنل سخت گوش اين امور اعم از پرسنل واحدهاي عملياتي و تعميراتي و واحد هاي پشتيباني صورت گرفته و پالایشگاه توقف تولید نداشته است.
و همچنین از همكاري  مديريت و  تمامي پرسنل  امورهاي  خدمات فني و مهندسي ، نظارت و پشتيباني  ، بازسازي و نوسازي ذوب و پالايش ، ايمني و بهداشت كار  تشكر کرد.

منبع:روابط عمومي مس منطقه كرمان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط