کد خبر: 286/ ٠٩:٠٩ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 286
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
119 نفر از حافظان کل قرآن کریم گواهینامه حفظ کل قرآن دریافت کردند
 
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 119 نفر از حافظان کل قرآن کریم از سراسر کشور در شهر مس سرچشمه گواهینامه حفظ کل قرآن دریافت کردند.

حجت الاسلام علی اکبر حشمتی روز جمعه در آیین اختتامیه نهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن کریم در محل سالن سینمای شهر مس سرچشمه در رفسنجان ضمن تبریک عید غدیر افزود: در اردیبهشت ماه امسال که آزمون مقدماتی حفظ کل قرآن کریم برای 303 نفر برگزار شد نیمی از این افراد به مرحله پایانی نهمین دوره حفظ قرآن راه یافتند.
حشمتی اظهار کرد: در نهمین دوره آزمون حفظ کل قرآن کریم همراه با ترجمه و تدبر که در بخش های حسن صوت، حسن تلاوت و غیره ارزیابی می شد این افراد حائز رتبه شدند و 119 نفر رتبه برتر با احتساب بالاتر از 160 امتیاز گواهی نامه و مدرک حفظ کل قرآن کریم را به دست آوردند.
وی با اشاره به اینکه مبنای قرآن فکری است و استدلال ‌های آن همراه با تفکر است افزود: تحولات در حوزه ‌های مختلف قرآنی به سرعت در حال تغییر است.
وی استفاده از تکنولوژی و رسانه در حوزه گسترش فرهنگ قرآنی را موثر دانست و بیان کرد: یک قصه خوب، یک صوت، یک تابلوی نقاشی یا فیلم کوتاه اخلاقی قرآنی کاربرد زیادی خواهد داشت و کار شما را می‌تواند جهانی کند.
حشمتی ادامه داد: نصب یک اپلیکیشن کوتاه قرآنی بر روی تلفن همراه می‌ تواند شما را به بخشی از این هدف نزدیک کند.
مدیرعامل موسسه کشوری مهد قرآن نیز گفت: بیشترین تعداد شرکت کننده در نهمین دوره آزمون حفظ کل قرآن کریم همراه با ترجمه و تدبر از استانهای زنجان، کرمان، قزوین و تهران بودند و در نهایت از 119 نفر تجلیل و تقدیر شد.
سید محمود چاوشی بیان کرد: در سه روز برگزاری نهمین دوره در شهر مس موضاعاتی همچون ارزیابی عملکرد، آموزش، آزمون، تبلیغات، اطلاع رسانی و سایر فعالیت ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
چاوشی ادامه داد: در این همایش همچنین تصمیماتی در زمینه تلاوت صحیح، آموزش، فهم و تدبر در قرآن با تکنولوژی روز در ادارات، موسسات و تأکید بر آموزشهای اصولی و علمی در مقطع کودکان و سایر موارد و نیز ارتقای سطح دانش مدیران اتخاذ شد.
وی یادآور شد: هر حافظ کل قرآن کریم برای دریافت مدرک گواهینامه حفظ کل قرآن کریم با شرکت در آزمون های کتبی و شفاهی می تواند از 200 امتیاز کامل حد نصاب امتیاز یعنی 160 امتیاز را به دست آورد.
سید محمود چاوشی با اشاره به تأسیس موسسه مهد قرآن از سال 71 بیان کرد: در حال حاضر بیش از 150 شعبه مهد قرآن در 24 استان کشور به فعالیت و تربیت حافظان قرآن می پردازند.
این دوره از آزمون سراسری حفظ کل قرآن با حمایت مس منطقه کرمان در شهر سرچشمه از توابع رفسنحان به مدت سه روز از 14 تا 17 شهریور در فرهنگسرا و سالن سینما شهر سرچشمه برگزار شد.
در پایان اختتامیه به 119 نفر از حافظان کل قرآن کریم که از 24 استان کشور در این آزمون شرکت داشتند مدرک و گواهینامه اعطا شد.

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط