کد خبر: 125/ ٠٨:٠٤ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 125
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
مدیر سابق تغلیظ میدوک مطرح کرد:
ثبت 24 رکورد تولید در کارخانۀ تغلیظ مس میدوک طی دو سال اخیر
 
مدیر سابق تغلیظ مس میدوک با اشاره به ثبت 24 رکورد در کارخانۀ تغلیظ میدوک، گفت: این رکوردها که طی سال گذشته و سال جاری به دست آمده، حاصل همکاری گروهی است.

مدیر سابق تغلیظ مس میدوک با اشاره به ثبت 24 رکورد در کارخانۀ تغلیظ میدوک، گفت: این رکوردها که طی سال گذشته و سال جاری به دست آمده، حاصل همکاری گروهی است.

به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان، مهندس غلامرضا ابراهیمی در جلسۀ بازنشستگی با تشریح موفقیت‌های به دست آمده در واحد تغلیظ مس میدوک به سوابق کاری خود اشاره و بیان کرد: سال 73 کارم را در تغلیظ سرچشمه شروع کردم و خاتمه کارم در تغلیظ میدوک بود، و می‌توان گفت نیمی از عمر خدمتی خود را در حوزۀ مس شهربابک انجام دادم.
وی گفت: در 12 سالی که در مس میدوک بودم توانستیم با کمک همکاران، مدیر خدمات مدیریتی و حمایت مدیر مس شهربابک، واحدهای کنترل کیفی و تحقیقات این مجتمع را راه اندازی کنیم.
وی ادامه داد: توانستیم آزمایشگاه مجتمع را تجهیز کنیم تا بتوانیم خدمات مورد نیاز خط تولید را تأمین کنیم که در این راستا تجهیزات بروز خریداری شد تا بتوانیم آنالیزهای بروز را انجام بدهیم تا همکاران بتوانند بر اساس آن پایش وضعیت صورت دهند.
مدیر سابق تغلیظ میدوک، اخذ گواهی ایزو 17025 به عنوان شاخص بین المللی آزمایشگاه‌ها را موفقیت دیگر دوران کاری خود دانست و یادآور شد: در بخش کنترل کیفی که واحد نوپایی بود، توانستیم روزانه آمار تولید را به صورت مستند به حسابداری صنعتی بدهیم تا به عنوان پایه گذاری قیمت تمام شده از آن استفاده کنند.
ابراهیمی به راه اندازی واحد تحقیقات در میدوک اشاره و اظهار داشت: با همکاران تولید و تحقیقات مس سرچشمه موفق شدیم با 5 نفر نیروی انسانی به مجموعه‌های تولید شامل معدن، تغلیظ، لیچینگ و ذوب در حوزۀ شهربابک خدمات بدهیم.
وی با بیان اینکه از سال 84 تا 86 به عنوان رنیس متالوژی و از سال 94 تا 96 به عنوان مدیر تغلیظ میدوک مشغول به خدمت بودم، افزود: در این مدت 28 ماه، دستاوردهای مهمی داشتیم و توانستیم به 24 رکورد در زمینه‌های تولید، بهره‌وری و بازیابی دست پیدا کنیم.
مدیر سابق تغلیظ میدوک به برخی از این موفقت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: سولفور فرآوری شده مس میدوک از 6.4 میلیون تن در سال 93 به 7.5 میلیون تن افزایش یافت. همچنین مصرف برق را از 25 کیلووات ساعت به 21 کیلووات ساعت بر تن سنگ سولفور کاهش دادیم. بازیافت آب کارخانه نیز از 62.3 به 71 درصد رسید.
ابراهیمی تصریح کرد: در حالی که متوسط توقف در کارخانه سالانه 764 ساعت بود، سال گذشته این میزان به 191 ساعت کاهش پیدا کرد.
وی ادامه داد: در زمینه کاهش قطعات اصلی مصرفی، نرخ مصرف را از 1100 گرم بر تن سولفور به 710 گرم بر تن سولفور در سال جاری کاهش دادیم که این موضوع سبب می‌شود قیمت تمام شده تبدیل سولفور و در نهایت قیمت تمام شده محصول کاهش پیدا کند.
به گفته وی قیمت تمام شده سنگ مس محتوای کنسانتره تولیدی در مس میدوک علی‌رغم افت عیار معدنی، از 8 میلیون تومان در سال 92 به 6.8 میلیون تومان در سال گذشته کاهش یافت.

منبع:روابط عمومي مس منطقه كرمان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شركت كاني مس سال 1396 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط