کد خبر: 329/ ١٤:٤٧ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 329
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
جانشین رییس پلیس فتا استان کرمان:
65 درصد جرایم سایبری در استان ناشی از عدم آگاهی افراد است
 
نشست خانواده «شناسایی آسیب ها و فرصت ها پیرامون فضای مجازی» صبح امروز در سالن سینما آزادی شهر مس سرچشمه با حضور جانشین رییس پلیس فتا استان کرمان برگزار شد.

نشست خانواده «شناسایی آسیب ها  و فرصت ها پیرامون فضای مجازی» صبح امروز در سالن سینما آزادی شهر مس سرچشمه با حضور جانشین رییس پلیس  فتا استان کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان، سرهنگ رضایی در این جلسه در سخنانی با تشریح ابعاد جنگ نرم ، گفت: دشمن از طریق بازیهای رایانه ای و از ضمیر ناخودآگاه فرزندان ما هر چیزی که بخواهد به وی منتقل می کند.
وی در ادامه به تشریح برخی بازیهای مخرب بر روان کودکان و نوجوانان پرداخت و اضافه کرد: روان شناسان معتقدند دو مولفه در تربیت مهم است که یکی محیط و دیگری وراثت می باشد لذا کودکان در محیط بازیهای رایانه ای تحت تاثیر قرار می گیرند.
جانشین رییس پلیس  فتا استان کرمان در ادامه بیان کرد : امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ورود ابزارهای هوشمند و اینترنت به زندگی مردم، زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده اما متاسفانه هنوز فرهنگ استفاده از این تکنولوژی یا اینترنت وجود ندارد و مردم در خصوص آسیبها و چالشهای آن اطلاعات کمی دارند.
وی با بیان اینکه جرایم روز به روز در فضای سایبری رو به افزایش می باشد، افزود: با بررسی که در پرونده های جرایم سایبری در استان انجام دادیم حدود 65 درصد از جرایم سایبری ناشی از عدم آگاهی افراد است یعنی اگر آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص تهدیدات سایبری به موقع انجام شود جرائم این حوزه کاهش پیدا می کند.
وی با بیان اینکه تمرکز خود را در سال جاری بر اطلاع رسانی و آگاه سازی در خصوص تهدیدات و چالشهای فضای سایبری گذاشته ایم، یادآور شد: از ابتدای امسال در استان کرمان نزدیک به 900 جلسه آموزشی، مصاحبه و درج هشدار در خصوص فضای سایبری در رسانه ها داشتیم.

منبع:روابط عمومي مس منطقه كرمان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط