کد خبر: 292/ ٠٨:٣٨ - چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 292
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
خارجي
فرست کوانتوم ظرفیت پروژه مس کوبره پاناما را 15 درصد افزایش می دهد
 
تولید کننده فلزات پایه، فرست کوانتوم مینرالز، ظرفیت پروژه مس عظیم کوبره پانامای خود را با 15 درصد افزایش به 85 میلیون تن در سال خواهد رساند. این شرکت معدنکاری مستقر در تورونتو روز دوشنبه همچنین گفت ارتقاء بعضی از قسمتهای این پروژه را برای توسعه فراتر ظرفیت به 100 میلیون تن در سال از 2022 به بعد در دستور کار دارد.

 بازار از این خبر استقبال کرد و سهام این شرکت واقع در فهرست بورس تورونتو را، علی رغم گزارش مالی منفی فصل چهارم و کل سال فرست کوانتوم، با 7 درصد رشد در روز دوشنبه به 18.88 دلار کانادا برای هر سهم در نشست بعد از ظهر بورس رساند. فرست کوانتوم گفت تجهیزات و نیروی کار اضافی مورد نیاز برای سناریوی ارتقاء تولید میزان سرمایه کل این پروژه را به 6.3 بیلیون دلار افزایش داده، اما با فرض تولید 350 هزار تن در سال مس محتوی در کنسانتره تراکم سرمایه برای هر تن مس تولیدی در سال را به 18 هزار دلار ارتقاء می دهد. این شرکت با هدف تکمیل کار در نیمه دوم سال 2019 آسیاب هشتمی را که از قبل در اختیار دارد همراه با زیر ساختهای لازم برای آن در طول نیمه دوم سال جاری برقرار خواهد کرد. این شامل توسعه ناوگان معدنکاری و تجهیزات فراوری، خاکبرداری پیش-تولیدی اضافی و زیر ساختهای پشتیبانی برای فراهم کردن زمینه در جهت توسعه بیشتر می شود.به گفته این شرکت، فرست کوانتوم کارخانه ذوب معدن مس کانزانشی خود در زامبیا را با موفقیت راه اندازی خواهد کرد و آن را ارتقاء خواهد بخشید، و همچنین کارکنان فنی بسیار کارآزموده گوناگونی را از سازندگان و عرضه کنندگان تجهیزاتش، و نیز یک گروه بسیار مجرب ارتقاء عملیاتی را در طول مرحله پیش-راه اندازی به کار خواهد گرفت.

انتظار می رود که این پروژه در طول 2018 وارد مرحله راه اندازی بشود و در 2019 به ارتقاء تولید خود ادامه بدهد و تا 2022 نرخ فراوری اش را به 85 میلیون تن در سال برساند. فرست کوانتوم امیدوار است در سال 2019 دست کم 150 هزار تن ، در 2020 بین 270 هزار تا 300 هزار تن  و در 2021 تا 350 هزار تن مس تولید کند. این شرکت هم اکنون مالک 90 درصد از کوبره پاناماست.

منبع:Mining Weekly

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1397 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط