کد خبر: 277/ ٠٩:٣٠ - سه شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 277
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, خارجي
انگلو امریکن به دنبال پشت سر گذاشتن تنشها ست تا بتواند ساخت معدن بزرگ مس بعدی جهان در پرو را آغاز کند
 
انگلو امریکن به موازات حرکت برای تصمیم چند بیلیون دلاری اش در جهت ساخت معدن مس بزرگ بعدی جهان در پرو به دنبال پشت سر گذاشتن تنشهای تجاری جهانی و تحول سیاسی محلی ست.

هنی فال، رئیس بخش مس انگلو، در مصاحبه ای در سانتیاگو در ششم آوریل گفت که این شرکت مستقر در لندن آماده ارائه پروژه مس کوئللاوِکو به هیأت مدیره اش تا حدود اواسط سال جاری ست و تلاش نهایی اش را برای آوردن شریکی انجام می دهد تا بخشی از هزینه ساخت این معدن را بر عهده آن بگذارد. مجوزهای لازم اخذ شده و انگلو در حال مرور مطالعه امکان سنجی همراه با شریک 18 درصدی کنونی اش در پروژه، شرکت میتسوبیشی ، است. این شرکت ادغامی ژاپنی گفته است که در حال مذاکره با انگلو برای افزایش سهامش می باشد، و فال گفت علاقه فراوانی از سوی دیگر خریداران بالقوه وجود دارد. او گفت انگلو مایل است 51 درصد مالکیت معدن را برای خود حفظ کند و به عنوان اداره کننده آن باقی بماند. با آنکه فال از افشاء نام طرفهای علاقه مند دیگر یا اندازه سهامی که فروخته خواهد شد خودداری کرد، گفت که روند فروش سهام معدن در حال حاضر به جریان افتاده و این روند بخشی از مصوبه هیأت مدیره برای کوئللاوکو خواهد بود. او گفت،"میتسوبیشی هم بخشی از این روند است، اما علاقه فراوانی از سوی دیگران وجود داشته است. این عیناً نشان می دهد که کوئللاوکو منبع خوبی ست اما این را هم بر ملا می کند که علاقه بسیاری به مس وجود دارد." فال که در آستانه گردهمایی سالانه هفته مس سسکو در سانتیاگو سخن می گفت تصویر مثبتی را از چشم اندازهای بلند مدت تر این فلز سرخ ارائه کرد. فال گفت با آنکه تولید کنندگان با ترازنامه های قوی تر و حاشیه سودهای سالم در حال برآمدن از دوران افت شدید قیمتها هستند، تقلا خواهند کرد ، با توجه به گرانی و کندی افزایش تولید، پس از سالها احتیاط خود را با آهنگ تقاضا همراه سازند. او گفت که اقتصاد چین، و نتیجتاً تقاضای آن برای این فلز صنعتی، گرچه با آهنگی کندتر، به رشد خود ادامه خواهد داد و روند الکتریکی کردن به تقویت مصرف سیمهای مسی کمک خواهد کرد.

آشفتگی سیاسی پرو


فال با این پیش بینی که بازار به زودی در سال آینده به سوی کسری ای جزئی حرکت خواهد کرد گفت در کوتاه مدت، ذخائر انباری مس افزایش یافته اند، اما این ذخائر همچنان در سطوحی هستند که از قیمتهای جاری این فلز حمایت می کنند. او گفت یک مناقشه تجاری فزاینده بین ایالات متحده و چین ممکن است باعث رشد قیمتها در حدود شش ماه تا یک سال آینده خواهد شد. او گفت،"من همچنان معتقدیم که تقاضا وضعیت خود را حفظ خواهد کرد، و این عرضه است که وضعیتی مبهم خواهد داشت. عرضه به دشواری خواهد توانست حتی به تقاضایی با رشد آهسته پاسخ بدهد." فال گفت با توجه به چالشها، تولید کنندگان احتمالاً بیشتر به سوی انعقاد قراردادهایی برای تأمین رشد تولید خود حرکت خواهند کرد، گرچه در مورد انگلو باید گفت تمرکز این شرکت  بر به دست آوردن ارزش بیشتر از عملیاتهای جاری اش باقی خواهد ماند. برای مثال، انگلو در معدن لُس برونچِس، در شمال شرقی سانتیاگو، در حال استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ست تا هزینه هایش را پایین بیاورد. مطالعه امکان سنجی برای گزینه های توسعه در هر دو معدن لس برونچس و کلاهواسی در شمال شیلی در دست اقدام است. انگلو با آشوب سیاسی اخیر در پرو، که در ماه مارس با استعفای رئیس جمهور پدرو پابلو کوزینسکی پس از کمتر از دو سال ریاست جمهوری اش به اوج خود رسید، از فعالیت باز نمانده است. رئیس جمهور جدید، مارتین ویزکارا، سابقه ای به عنوان یک میانجی یا آشتی دهنده دارد که اعتراضات را در کشوری که شاهد تعطیل شدن پروژه های بیلیون دلاری در گذشته به خاطر مخالفتهای اجتماعی بوده خوابانده است. وزیر جدید انرژی و معادن این کشور نیز فرانسیسکو ایسمودس، از مدیران معدنکاری پیشین، است. فال گفت نهادهای پرو غالباً در طول تحولات سیاسی به کار خود ادامه می دهند، و انگلو هیچ نا آرامی مدنی ای را پیش بینی نمی کند. او گفت که هیأت مدیره این شرکت کشور پرو و پروژه کوئللاوکو را درک می کند. او گفت،"ما باید به مدیریت آن بی ثباتی های سیاسی بپردازیم، اما این بی ثباتی ها را خطر مهمی برای پرو به شمار نمی آوریم. پرو تا دوردستانی که ما می بینیم ونزوئلا نیست."

منبع:Mining.com

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای

شرکت های مرتبط