کد خبر: 333/ ١١:٤٦ - دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 333
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
کارشناس ارشد کارآفريني:
وجود يک نام معتبر مثل مس باعث مي شود محور توليد ملي بهتر قوام پيدا کند
 
کارشناس ارشد کارآفريني تصريح کرد: با انگيزه و سرمايه اي که دوستان صنعتگر رفسنجاني دارند، قول مي دهم با همکاري شرکت مس مرکز شتاب دهنده توليدات استراتژيک ملي را در بخش صنعت و معدن در رفسنجان افتتاح کنيم.

به گزارش روابط عمومي مجتمع مس سرچشمه، افشين سليماني سالار در حاشيه سمينار مهارت هاي کارآفريني و بررسي سرمايه گذاري در صنايع پايين دستي مس که عصر يکشنبه در محل هتل هيلان برگزار شد، اظهار کرد: اين همايش به همت مجتمع مس سرچشمه در چارچوب توسعه صنايع پايين دستي مس، توسعه کارآفريني و توجه به اقتصاد مقاومتي و اجراي فرهنگسازي توليد ملي برگزار شد.

وي با بيان اينکه کارگاه بوم مدل کسب و کار را در اين همايش برگزار کرديم که استقبال گسترده و خيلي خوبي از آن شد و مديران ارشد شرکت مس نيز در آن حضور داشتند، افزود: استقبال گسترده اي در خصوص توسعه توليدات محلي و توسعه صنايع پايين دستي از طريق سرمايه گذاران در اين همايش را شاهد بوديم.

اين کارشناس ارشد کارآفريني تصريح کرد: با توجه به توسعه آموزش و سطح سواد جوانان رفسنجاني و پتانسيل هاي مختلف جغرافيايي رفسنجان از جمله وجود منطقه ويژه اقتصادي و شهرک صنعتي و از همه مهمتر انگيزه و سرمايه اي که دوستان صنعتگر رفسنجاني دارند قول مي دهم با همکاري شرکت مس مرکز شتاب دهنده توليدات استراتژيک ملي را در بخش صنعت و معدن در رفسنجان افتتاح کنيم.

سليماني سالار صنايع ملي مس را يکي از صنايع استراتژيک منطقه و ايران دانست و خاطرنشان کرد: از همه مهمتر تجربيات سختي در دوران تحريم ها چه دوران اوليه و چه اکنون در اين شرکت وجود دارد.

وي با بيان اينکه مس سرچشمه با تمام توان از توليد داخلي حمايت مي کند، اضافه کرد: علاقمندي بيش از حد مجتمع مس سرچشمه که کارگروه اقتصاد مقاومتي است سبب شده بيش از آنچه که انتظار مي رفته است از اين قضيه حمايت کنند همچنين از حمايت هاي صنعتي و تخصصي شرکت توسعه ساخت طباطبايي براي انتقال تکنولوژي ساخت تجهيزات استراتژيک و آموزش صنعتگران رفسنجان نيز بايد قدرداني نمود.

کارشناس ارشد کارآفريني با اشاره به اينکه فراموش نکنيم وجود يک نام معتبر مثل مس باعث مي شود محور توليد ملي بهتر قوام پيدا کند، در توصيه اي به سرمايه گذاران گفت: مهمترين توصيه اي که به عزيزان سرمايه گذار دارم اين است که گذار از بخش کشاورزي به بخش صنعتي بسيار تخصصي است لذا خواهشمندم در جلساتي که ما داريم حضور پيدا کنند.

سليماني سالار با تأکيد بر اينکه نيازي نيست که کشاورزي در شهرستان رفسنجان فراموش شود، بيان کرد: قطعاً با تدابيري که انديشيده مي شود حجم محصول پسته ممکن است کمتر شود اما مطمئناً اين محصول استراتژيک پايدار خواهد بود اما در کنار آن صنعت نيز در اين شهرستان که تک محصولي است، رونق پيدا خواهد کرد.

 

مشاورفرهنگي واجتماعي مدير مجتمع مس سرچشمه:

کارآفريني اجتماعي سياست جديد شرکت مس است

مشاورفرهنگي واجتماعي مديريت مجتمع مس سرچشمه از سياست جديد شرکت مس در راستاي کارآفريني اجتماعي خبر داد.

دکتر محسن ارسلان در سمينار مهارت هاي کارآفريني و بررسي سرمايه گذاري در صنايع پايين دستي مس در محل هتل هيلان رفسنجان اظهار کرد: اين همايش پيش زمينه اي براي برگزاري نمايشگاه توانمندي ها و نيازمنديهاي صنايع مس ايران مي باشد که با درايت مهندس احمدي مدير محترم مجتمع مس سرچشمه برگزار مي شود.

وي بيان کرد: اين نمايشگاه فرصتي مناسب براي صاحبان حرف و جامعه صنعتي شهرستان و استان است که با همت و ياري و هم انديشي با نيازمندي هاي صنعت مس آشنا شده و در عرصه توسعه و ارتقاء اين صنعت قدم بردارند و راهي براي بومي سازي بيشتر قطعات مورد نياز اين صنعت ايجاد گردد.

مشاورفرهنگي واجتماعي مديريت مجتمع مس سرچشمه با بيان اينکه توانمندي هاي صنعتي خوبي در حوزه شهرستان رفسنجان وجود دارد، يادآور شد: تأکيدي که سياست هاي جديد شرکت مس و مجموعه مجتمع مس سرچشمه در چارچوب معين اقتصادي منطقه شش شهرستانهاي رفسنجان، انار، شهربابک دارد کارآفريني اجتماعي است.

ارسلان در اين زمينه توضيح داد: کارآفريني اجتماعي نگاه ويژه به مسئله اي مهم است که به اين حوزه وارد شده و راهکارهايي براي حل مسئله برسيم.

وي ادامه داد: شهر ما وايسته به اقتصاد تک محصولي است و امسال که بيش از 80 درصد محصول شهرستان از بين رفته است شايد تلنگر بهتري براي حضور پررنگ صنعتگراني است که بيشتر در بخش کشاورزي فعاليت مي کنند.

مشاورفرهنگي واجتماعي مديريت مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: اميدوارم با نگاه به مسئله کارآفريني اجتماعي و با معرفي خاصي که همکاران در صنعت مس در معرفي نيازمندي هاي خود دارند ما را به سمتي هدايت کند که از اين پتانسيل با توانمندي که در حوزه دانشگاهي، حوزه آموزش شرکت مس و توانمندي که در حوزه صنعت شهرستان وجود دارد بتوانيم با کيفيت بهتر به حل مسئله و بحران در منطفه با نگاه کارآفرينانه برسيم.

ارسلان همچنين با اشاره به برگزاري نمايشگاه توانمندي ها و نيازمنديهاي صنايع مس ايران در روزهاي 5 تا 7 شهريور ماه با همت مجتمع مس سرچشمه در دانشگاه ولي عصر(عج) رفسنجان از همه کارآفرينان و صاحبان صنعت و مشاغل دعوت کرد تا در اين نمايشگاه حضور پيدا کرده و با سلسه زنجيره تامين و فرآيندهاي توليد مس آشنا شده تا کمک موثري در جذب سرمايه هاي ساخت و توليد را داشته باشيم.

منبع : روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط