کد خبر: 178/ ١٥:٠٦ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 178
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
فرماندار رفسنجان در مراسم روز خبرنگار:
مجتمع مس سرچشمه برای مردم خدمات عام المنفعه انجام می دهد
 
مراسم گرامیداشت روز خبرنگار شنبه شب 19 مرداد ماه به همت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه و با همکاری خانه مطبوعات شهرستان رفسنجان در محل هتل هیلان رفسنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، در این مراسم که با حضور فرماندار رفسنجان، شهردار رفسنجان، مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان رفسنجان برگزار شد، از خبرنگاران شهرستانهای رفسنجان و انار تجلیل به عمل آمد.
مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه در این مراسم با تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: در این جلسه باید به خبرنگاران خیرمقدم گفت چون این روز متعلق به خبرنگاران است.

محمدرضا رجب پور رسالت خبرنگاران را بسیار دشوار خواند و گفت: خبرنگاری کار دشواری است که فقط باید خبرنگار باشید تا به سختی آن پی ببرید این در حالی است که خبرنگاران خود همیشه در حاشیه قرار دارند. امییدوارم همه خبرنگاران در کار خود موفق باشند.

 مجتمع مس سرچشمه کارهای عام المنفعه برای مردم انجام می دهد

فرماندار رفسنجان نیز با تقدیر از مجتمع مس سرچشمه بخاطر برگزاری این مراسم، اظهار داشت: انتظار اولیه از خبرنگاران این است که چشم بیدار مردم و گوش شنوا برای شنیدن مطالبات مردم و زبان رسایی برای بیان مطالبات آنها باشند.
مجید فصیحی هرندی افزود: مسئولین نیز باید با تعامل با رسانه ها انتقادپذیر و پاسخگو باشند و مطلبی گفته می شود در عمل پاسخگو باشند و در جهت رسیدن به مطلوب مردم تغییراتی ایجاد کنند و اصلاحاتی در کار خود انجام دهند.
وی صحت خبر، امانت داری در خبر و پشتکار و پیگیری را از ویژگیهای یک خبرنگار دانست و در ادامه در خصوص مطالبات خبرنگاران بویژه موضوع مسکن توضیحاتی را ارائه کرد.
فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مس سرچشمه مسلماً برای رفسنجان است چه الصاق نام رفسنجان برای مس سرچشمه باشد یا نباشد. باید از ظرفیت مس آنچه که می توانیم با تدبیر برای توسعه شهر استقاده کنیم.
فصیحی هرندی ادامه داد: باید از ظرفیت مس برای ایجاد کارخانه های بزرگ در رفسنجان استفاده کنیم نه اینکه همه اشتغال را در مس ببینیم و در این رابطه به مدیران مس عرض کردم ما نباید همه مطالبات استخدام را به سمت شما گسیل کنیم.
وی افزود: باید کارخانه هایی در رفسنجان ایجاد شود و فرصت اشتغالزایی ایجاد شود که با این کار حساسیت هم ایجاد نمی شود و این کار در حال انجام است.
فرماندار رفسنجان با بیان اینکه مجتمع مس سرچشمه کارهای عام المنفعه برای مردم انجام می دهد، اظهار کرد: صنعت مس کارهای خوبی در رفسنجان انجام می دهد که برای همه مردم عام المنفعه بوده و خدمات ارزنده ای خواهد بود.
فصیحی هرندی بیان داشت: مجتمع مس سرچشمه در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدامات بسیاری خوبی انجام داده که در آینده نتایج آن مشخص می شود و حتی توسعه فرهنگ کشت جایگزین در رفسنجان توسط صنعت مس صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: مجتمع مس سرچشمه در همه عرصه ها وارد شده و باید با یک ارتباط صمیمانه اما مطالبه گرانه باید مطالباتی داشته باشیم که در تغییر محیط کسب و کار رفسنجان اثربخش باشد.

بسیاری از برنامه های خانه مطبوعات مدیون مس سرچشمه است

مدیر خانه مطبوعات رفسنجان و انار نیز در این مراسم اظهار داشت: از همه کسانی که سال گذشته به خانه مطبوعات کمک کردند بخصوص از مجتمع مس سرچشمه و مجموعه روابط عمومی این مجموعه تشکر می کنم.


دکتر ابراهیم انوشه با قدردانی از مجتمع مس سرچشمه بخاطر برگزاری مراسم گرامیداشت روز خبرنگار، یادآور شد: ما بسیاری از برنامه های ما مدیون مجتمع مس سرچشمه هستیم آنها در راستای رسالت اجتماعی که برای خود تعریف کرده اند در این حوزه ها ورود کرده اند که واقعا جای قدردانی دارد.
وی عنوان کرد: یکی از اهداف خانه مطبوعات کمک به جایگاه ، شان و منزلت خبرنگاران است که این امر بستگی به حمایت خود خبرنگاران دارد، چه بسا اگر همکاری بین خبرنگاران و اصحاب رسانه نباشد نمیتوان کاری را از پیش برد و این حمایت باعث پیش بردن اهداف خانه مطبوعات می شود.
انوشه از فعالیتهای یک سال گذشته خانه مطبوعات رفسنجان نیز گزارش داد و گفت: خانه مطبوعات در خرداد ماه سال گذشته با ۱۹نفر عضو تاسیس شد و در حال حاضر دارای ۱۵ عضو افتخاری و ۴۱ عضو اصلی است.

سرعت نشر اخبار در رفسنجان

شهردار رفسنجان نیز در این مراسم گفت: اسم خبرنگاری مصادف با صداقت و حفظ حرمت است که در جریان انتقال اخبار زحمات زیادی می کشند.
محمدرضا عظیمی زاده با بیان اینکه قلم خبرنگاران رفسنجان بسیار شیواست و در رفسنجان انتقال اخبار به سرعت انجام می شود، افزود: گرفتاریهایی در حوزه خبرنگاری دیده می شود که باید ببینیم چه کاری انجام دهیم. بایستی از خانه مطبوعات و رسانه های مکتوب حمایت شود.


 وی بیان داشت: رسانه های مکتوب یک یادگاری در سالهای آینده هستند که بعد از چند سال که به آنها نگاه می کنیم متوجه می شویم چقدر ریز و با دقت به اخبار پرداخته اند و گزارش نوشته اند.
شهردار رفسنجان همچنین گفت: وقتی برنامه هایم‌ را در شورا ارائه دادم و می خواستم به عنوان شهردار انتخاب شوم، خبرها سریع به یزد رسیده بود که به من به عنوان شهردار تبریک گفتند که این اطلاع رسانی بهانه ای شد که اینجا بمانم.
شهردار رفسنجان ضمن آرزوی توفیق برای خبرنگاران در مسیر انتقال دستاوردهای فرهنگی، خطاب به اصحاب رسانه گفت: خوشحالیم این جمع بماند و فعالیتش را با قدرت ادامه دهد. همدلی و دوستی شما عزیزان علیرغم همه گرایش ها و اختلافات کمک می کند تا سطح فرهنگ شهر رفسنجان با اطلاع رسانی شما ارتقاء یابد.

خبرنگاران و هنرمندان تنها مربوط به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیستند

در ادامه این مراسم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: همه بخش های جامعه، چه دولتی و چه غیر دولتی باید به رسالت های اجتماعی و فرهنگی خود بپردازند، بخشی مهمی در دست یافتن به این مسئله به فعالیت های فرماندار رفسنجان برمی گردد.
وی افزود: در سال قبل در بحث تجلیل از خبرنگاران فقط منحصر به تجلیل مجتمع مس با مشارکت فرمانداری و شهرداری انجام شد، اما امسال بخش های مختلف فرهنگی اعم از نهاد های دولتی و غیر دولتی در این امر ورود پیدا کردند، این به آن معناست که فرهنگ به سطحی رسیده است که به مردم واگذار شود.
محمدآبادی با بیان اینکه خبرنگاران و هنرمندان تنها مربوط به اداره فرهنگ و ارشاد نیستند، تصریح کرد: تا لحظه ای که در سنگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درهرجایی از کشور انجام وظیفه کنم، خودم را مدیون و ملزم میدانم از حیثیت وزارت فرهنگ و ارشاد دفاع کنم.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان خاطرنشان کرد: سهم بودجه های فرهنگی از کل بودجه کشور در سال ٩٨ نیم درصد شده و تنها ١۵درصد آن سهم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چیزی معادل هشتصد و شصت و هشت میلیارد تومان است، حدود ٩٠ درصد از این مبلغ صرف هزینه های سیاست گذاری می شود و ١٠ درصد آن بودجه فرهنگی است.
محمدآبادی بیان داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها در رفسنجان بیش از ٣٢٠ مجموعه دارد و به همه انها در حد توان رسیدگی و حمایت می کند.
در این مراسم از درگذشتگان عرصه خطیر خبر، مرحوم محمدعلی بمی نژاد خبرنگار مجتمع مس سرچشمه نیز یاد و برای آرامش روح این عزیز فاتحه ای قرائت شد.
در پایان این مراسم با اهداء لوح از خبرنگاران شهرستان های رفسنجان و انار تجلیل شد.

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: