کد خبر: 153/ ٢٣:١٦ - دوشنبه ٥ اسفند ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 153
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
coronavirous
اقدامات پیشگیرانه در مجتمع مس سرچشمه برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس
پزشک معتمد مجتمع مس سرچشمه اقدامات پیشگیرانه در مجتمع مس سرچشمه برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس را تشریح کرد
 
به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، دکتر سعدلو گفت: بعد از اینکه از سوی متولیان بهداشت کشور وجود موارد مثبت بیماری کرونا در ایران اعلام شد بلافاصله روز پنجشنبه گذشته در مجتمع مس سرچشمه نامه نگاری برای تشکیل کمیته بحران انجام و این کمیته با حضور مدیر مجتمع مس سرچشمه تشکیل و یکسری تصمیم گیری ها در آن مقطع انجام گرفت.

دکتر سعدلو بیان کرد: این تصمیمات اولیه شامل لغو کلیه مسافرتهای درونی و خارج از سازمان، تعطیلی کلیه جلسات، کلاسها و تجمعات بود تا بتوانیم هر چه بیشتر آمار تجمعات را که باعث نزدیک شدن و ارتباط افراد می شود کم کنیم تا احتمال انتقال بیماری کمتر شود
وی از تشکیل کمیته ای به نام کمیته مبارزه با بیماری کرونا در سطح مجتمع مس سرچشمه خبر داد و افزود: این کمیته از امورهایی که در این مسئله درگیر هستند از جمله امور نظارت، روابط عمومی، آموزش، بهداشت و درمان و ایمنی تشکیل شده که در واقع تصمیمات اجرایی در جهت اقداماتی که لازم است برای پیشگیری از بیماری انجام گردد اتخاذ می کنند.
پزشک معتمد مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اقدامات کمیته مبارزه با بیماری کرونا در مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: از جمله این اقدامات ضدعفونی و گندزدایی مکانهای عمومی که مراجعات در آنها زیاد بود و تشکیل گروههای مراقبین بهداشت می باشد.

 سعدلو ادامه داد: گروههای مراقبین بهداشت از امورهای درگیر با مبارزه با ویروس کرونا تشکیل شده و این مراقبین با آموزشهایی که می بینند به امورهای مختلف مجتمع مراجعه کرده و مواردی که به لحاظ بهداشتی و پیشگیری مانع از اجرای دقیق فرایندهایی که باید انجام شود، گزارش داده و سعی در رفع آن می کنند. از جمله بازدید از سرویس های بهداشتی، مکانهایی مثل رستورانها، مکانهای عمومی و بررسی وضعیت بهداشت آنها و انعکاس آن برای برطرف شدن نقایص و مشکلاتی که در این مراکز وجود دارد.

 پزشک معتمد مجتمع مس سرچشمه یادآور شد: با توجه به اینکه خطر عمده ویروس کرونا برای سالمندان، بیماران خاص و بیمارانی که بیماریهای زمینه ای دارند می باشد، تصمیم گرفته شد که اسامی این افراد استخراج شود و در گام بعد با هماهنگی مدیریتهای ارشد از حضور این عزیران در محل کار جلوگیری شود تا ریسک ابتلا کاهش پیدا کند.
 وی افزود: همچنین مقرر شد از شهرهایی که از آنجا موارد ویروس قطعی شده اگر افرادی قصد مسافرت به مجتمع را داشته باشند همکاران بهداشت و درمان در مبادی ورودی مستقر شده و وضعیت سلامتی آنها بررسی شود.
سعدلو با بیان اینکه اقدامات دیگری نیز از جمله تعیین تکلیف وضعیت رستورانها و تغییر شیفت کاری در دستور کار است، خاطرنشان کرد: این اقدامات در جهت کاهش تجمعات و ارتباط بین فردی خواهد بود تا باعث انتقال ویروس کرونا نشود.
وی تصریح کرد: باید تا مدتی که خطر انتقال ویروس وجود دارد به شکلی عمل کنیم که ارتباط بین افراد هر چه کمتر شود تا اگر خدای ناکرده در بین افراد فردی به بیماری مبتلا بود به دیگران انتقال ندهد.
 پزشک معتمد مجتمع مس سرچشمه با اشاره به انتشار سریع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین خطری که این ویروس دارد میزان مرگ و میر ناشی از آن نیست بلکه انتشار سریع آن است بخصوص در دورانی ممکن است منتشر شود که فرد علائم بیماری را به طور کامل و واضح ندارد.

 سعدلو عنوان کرد: برغم این پیشگیری ها هر آن ممکن است که همه گیری حتی در شهرهای همجوار اتفاق بیفتد و باید خود را برای هر اتفاقی آماده کنیم و تا می توانیم شرایط انتقال را با کاهش ارتباط همکاران با همدیگر یا با ضدعفونی کردن مکانهای عمومی که عده زیادی به آن دسترسی دارند از بین ببریم.
وی در پایان با بیان اینکه تاکنون هنوز مورد مثبتی از استان کرمان گزارش نشده است، گفت: امیدواریم وضعیت به همین شکل باقی بماند اما ما باید خود را برای هر شرایطی آماده کنیم تا از این مساله پیشگیری کنیم.

منبع: روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: