کد خبر: 65/ ٠٨:٤٢ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 65
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان:
حضور مجتمع مس سرچشمه در حوزه گردشگری، کمک قابل توجهی است
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: ورود مجتمع مس سرچشمه به حوزه گردشگری، به این بخش کمک قابل توجهی می‌کند.

فریدون فعالی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه توسعه گردشگری رفسنجان اظهار کرد: این تفاهم‌نامه با هدف توسعه فعالیت‌های گردشگری شهرستان رفسنجان، سرمایه‌گذاری، تحقیق و مطالعه، توانمندسازی محیط‌ها در راستای توسعه فعالیت‌های مختلف گردشگری امضا شد.

وی افزود: استان کرمان ظرفیت‌های گردشگری خیلی خوبی دارد و متناسب با این ظرفیت‌ها باید از آنها استفاده کرد. توانمندسازی محیط بحث نخست است، دره راگه فضای طبیعی خوبی برای گردشگری است اما زیرساخت لازم را ندارد و باید این زیرساخت‌ها را فراهم کرد.

وی بیان کرد: در قالب این تفاهم‌نامه محیط گردشگری را با مطالعه، پژوهش و ظرفیت‌سازی که انجام می‌دهیم ارزیابی و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه، به نقش مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این تفاهم‌نامه پرداخت و گفت: مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در قالب معین اقتصادی و با فعالیت‌های خوبی که در استان در راستای مسئولیت اجتماعی انجام می‌دهد در این حوزه هم بسیار می‌تواند تاثیرگذار باشد.

فعالی یادآور شد: مردم به مواریث فرهنگی خود حسیاست بیشتری دارند لذا مسئولیت اجتماعی فقط در حوزه خاص سرمایه‌گذاری کردن نیست بلکه این هم هست که روی نقاط حساس و مورد توجه مردم سرمایه‌گذاری و آنها را تقویت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این موضوعات به فضای اجتماعی خیلی می‌تواند کمک کند و مجتمع مس سرچشمه با توجه به قابلیت و ظرفیتی که دارد اگر به حوزه میراث فرهنگی، تاریخ و تمدن و چیزی که مردم به آن علاقه دارند با توجه به محدودیت منابع دولتی، وارد شود خیلی می‌تواند در این حوزه به ما کمک کنند و مردم نیز از این موضوع راضی خواهند بود.

روابط‌عمومي مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

 

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: